Fakultatívne výlety Tunisko
 
 
 
 
 

Fakultatívne výlety, Tunisko

Sahara - dvojdenný výlet

Skoro ráno po raňajkách odchod z hotela. Cesta do El Jem, prehliadka rímskeho kolosea, ďalej cez mesto Sfax do Matmaty, obed v berberskej reštaurácii. Návšteva berberského obydlia v skalách, príchod do Douz, ubytovanie v hoteli. Večer alebo skoro ráno fakultatívna romantická prechádzka na ťavách v piesočných dunách Sahary. Ráno po raňajkách odchod k soľnému jazeru Chott El Jerid, zastávka na fotografovanie. Odchod do Tozeuru, možnosť fakultatívneho výletu klimatizovaným terénnym autom po najkrajších miestach Sahary. Po obede pokračovanie do svätého mesta Kairouan, fotopauza pri mešite, návšteva výrobne kobercov a starého mesta. Večer návrat do hotela.

Tunis – Kartágo – Sidi Bou Said - jednodenný výlet

Celodenný výlet do hlavného mesta Vám sprostredkuje obraz moderného Tuniska. Navštívite stáročiami nezmenenú medinu, ktorá je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, múzeum Bardo, ktoré koncentruje najväčšiu svetovú zbierku antických mozaík a Antoniové kúpele najlepšie zachovalé ruiny z rímskeho obdobia Kartága. Poslednou zastávkou je Sidi Bou Said, malebná dedinka postavená v typickom maurskom štýle v modro-bielej kombinácii. Tu sa natočil film Angelika a sultán.

Folklórny večer

Nezabudnuteľný večer spojený s ochutnávkou miestnych špecialít a nápojov v špeciálne zariadenom stredisku s bohatým kultúrnym programom (beduínske a brušné tance)

Hammamet/Nabeul – Sousse – Monastir – Mahdia - poldenný výlet

Výlet Vám dá možnosť bližšie sa zoznámiť so životom a pamätihodnosťami jedného z uvedených tuniských letovísk, ktoré leží najbližšie k Vášmu hotelu.

Friguia park a Zulu večer - poldenný výlet bez sprievodcu

Safari - ZOO Friguia – výlet vhodný pre milovníkov zvierat a rodiny s deťmi. Tuniský folklórny večer spojený so zábavou.

Jazda na štvorkolkách

Dobrodružná jazda po pláži, pozdĺž pobrežia po piesčitých cestičkách v terénnej bugine je dokonalým spestrením dovolenky pre všetkých, ktorí vyhľadávajú netradičné zážitky a neuspokoja sa pasívnym leňošením na pláži.

Balada na mori – poldenný výlet

Romantická plavba pirátskou loďou po šírom mori so zastávkou na spanie. Počas plavby je podávané malé občerstvenie a osviežujúce nápoje.

Zdroj: cestovné kancelárie, www.mzvsr.sk, www.cometotunisia.co.uk, www.ministeres.tnPrevádzkovateľ webového portálu nezodpovedá za pravdivosť všetkých informácií